IMG_5433_edited.jpg
zvnj (1).png

Od rodičovského hejna slepic zemědělci požadují co nejvíce oplozených násadových vajec, z nichž se vylíhnou kuřata, jež budou další generací otroků vaječného průmyslu. V rozmnožovacím chovu využívají věznitelé všechny technologické systémy, včetně klecových. Nejčastěji ale nutí ptáky pářit se v halách na podestýlce.

Vysoká koncentrace zvířat, obrovský hluk a nemocní tvorové jsou za každou jednou zdí rodičovského chovu. Ptáci mají zraněné hřebínky ze vzájemného napadání, vypelichané peří, především v oblasti zad a krvavá zranění po celém těle ze soubojů s dominantnějšími jedinci. Samice jsou často zraňovány kohouty při páření, buďto zobáky, běháky nebo jejich těžší vahou při aktu samotném.

Do rodičovských hal vstupují lidé za účelem vysbírat jedince, kteří zemřeli následkem svých zranění, zlomenin a vnitřních onemocnění. Případně za účelem posbírání vajec, jež nebyla snesena do hnízd. Podle jejich stavu a množství je buď zařazují do líhnutí nebo vyhazují (včetně zárodku života) do kafilerního boxu. 

Při „přirozeném“ páření mezi kohouty a slepicemi, je zemědělci umisťují do dlouhých hal v poměru jeden kohout na jedenáct slepic. Vnitřní prostory budov tvoří ze 2/3 rošty, na nichž jsou umístěna snášková hnízda. Zbytek podlahové části je pokryt podestýlkou.

Násadová vejce putují z hnízd mimo halu pásovými dopravníky, z nichž je přejímají pracovníci a odváží do skladů. Slepice snášejí jen v ranních hodinách, poté je automatický systém z hnízd vyžene a na zbytek dne se kukaně uzavřou. Zemědělci tak činí z důvodu, aby na vejcích samice nemohly sedět nebo v hnízdech odpočívat, či se chovávat před kohouty.

 

V případě, držení slepic v klecích, pracovníci samcům odebírají sperma a samice inseminují.

Odběr semene provádějí pracovníci držením vystresovaného kohouta hlavou dolů a masírováním okolí kloaky (řitního otvoru), ve snaze ho vzrušit. Po chvíli mu jeden z nich místo zmáčkne prsty, což kohouta přiměje k ejakulaci. Pracovníci sperma zachytí a stejným postupem pokračují u dalších. Během jedné hodiny dovedou tímto perverzním způsobem lidé k vyvrcholení sedmdesát kohoutů.

Inseminaci provádějí také dva lidé, jeden drží slepici a soustředí se na vychlípení kloaky, druhý zavede pipetu se spermatem do pochvy 3 cm hluboko. Pokud předmět zavede hlouběji, poškodí slepici vejcovod, což má bolestivé následky.

 

V rodičovských chovech se občas objeví jedinci, kteří jsou vlivem šlechtění zcela v rozporu se svou přirozeností. V podniku Mezinárodního testování drůbeže v Ústrašicích (a jistě není jediný), se rodí kohouti, snášející vejce. Pokud si zaměstnanci takové anomálie všimnou, čeká zvíře brzká smrt.