Proč vám vegani pořád něco "cpou"

„VEGANI NÁM POŘÁD NĚCO CPOU“


Tuhle větu jako vegan slýcháte přibližně tak 10x denně, pokud teda nejste jen ten typ člověka, co si doma jí tofu a radši o tom ani nikomu neřekne.

Většina lidí, který znám jsou vegani nikoliv kvůli sobě, kvůli tomu, že je veganská strava zdravější nebo že se chtějí fyzicky cítit líp, ale kvůli zvířatům. Kvůli tomu, že se jim nelíbí, jakým způsobem se k nim lidi chovají a jaké utrpení a násilí se na nich dopouštějí. Pokud je někdo vegan z tohohle důvodu není logický, že o tom bude mluvit? Protože když o tom nebude mluvit on, tak kdo? Potlučený prase nebo sotva se plazící kuře vám to vysvětlit nepůjde, tak kdo jinej než my? Jak se lidi dozvědí informace o tom, co za hrůzy se skrývá za masným průmyslem?

Vegani jsou často lidé, kteří jako jedni z mála o zákulisí tohohle nejkrutějšího bussinesu vědí. Jsou často jediní, díky kterým se o tomhle tématu dozvíte. Ta druhá strana si totiž tohle tajemství dobře střeží a běžní konzumenti se s pravdou nedostanou do styku. Mají vymytý hlavý reklamama o šťastnejch krávách na louce, skotačících kuřátkách na tvávě nebo o tom, že prasata někdo namlel s láskou a podobný kraviny.

Když odhlídnete od toho, že jde o zvířata, tak si představte stejnou situaci. Vidíte člověka, kterej trpí, je vězněnej a týranej. Co byste v tomhle případě udělali? Pokud jste normální člověk a ne někdo s psychopatickejma rysama, pravděpodobně byste se mu snažili jít napomoc. Snažili byste se udělat maximum, aby ste mu pomohli a nebo, pokud už dotyčný zachránit nejde, postarali byste se o to, aby se to nestalo nikomu dalšímu a hnaný touhle základní lidskou potřebou jsou přece vegani. Chceme pomáhat trpícím a ochraňovat slabší.

Teď si prosím představte ještě jinou situaci a to, že ten trpící jste vy. Doufáte, že vás někdo zachrání, že vám někdo pomůže…ale lidí chodí kolem vás a mlčí. Nic nedělají a mlčí. Nikdo váš křik o pomoc neposlouchá.„NECHTE JE NÁS AŤ SE ROZHODNEME SAMI, CO BUDEME JÍST“


Nikdo z nás nestojí nad vašima talířema a nevyhazuje vám z něj kusy zvířat, dokud si tam nepoložíte seitan nebo sojovej řízek. Pokud se chce člověk rozhodovat, musí znát přeci obě strany věci. Protože jedině pak je schopen se vědomě rozhodnout. My poskytujeme informace a vy si je zpracujte po svém, ale mlčet, když je strana živočišnýho průmyslu tak hlasitá a je jí slyšet ze všech stran, to rozhodně nemůžeme.„TOLERUJTE A RESPEKTUJTE NAŠE ROZHODNUTÍ“


Často se do veganů lidi pouští se slovíčky tolerance a respekt. Že bychom měli respektovat vaše rozhodnutí. Jak může někdo, kdo porušuje respekt vůči jiný bytosti mluvit o respektu a toleranci ve směru k němu? Máte pocit, že to měsíční kuřátku během jeho života někdo RESPEKTUJE? Že někdo respektuje to, že chce bejt první dny se svou mámou, že potřebuje být v přirozenym prostředí někde na trávě a čerstvym vzduchu a dennim světle. Že potřebuje hrabat, potřebuje si hledat v zemi potravu, potřebuje volnej pohyb? Ne. Nikdo ho nerespektuje, tak jakýho respektu se vy dožadujete?MÍRUMYLOVNÍ VEGANI


Každej má představu, že by vegan měl bejt všeobjímající a hodnej i na lidi, který mu do obličeje zesměšňujou utrpení zvířat. Lidi, co chráněj práva zvířat jsou zničení tím, co se děje, máme zlomený srdce z tý vší bolesti, kterou musí zvířata dennodenně kvůli manýrum člověka snášet. Je nám hrozně ze všech těch zvířat, který jsou nastrkaný ve smradlavejch halách bez oken nebo za zrezivělejma mřížema, který jsou bitý, týraný a zabitý. Takže když nám někdo začne mávat před obličejem šunkou a sprostě nám nadává, tak se nedivte, že nám někdy prostě ujedou nervy. Bejt uvědomnělej a soucitnej ve světě, který je vedeno zlem, je hrozně těžký.BOJOVNÍCI ZA ZLO


S tím, jak se o právech zvířat víc a víc mluví začínají vyplouvat lidi, kteří zapřísáhle bojujou za to, aby to peklo pokračovalo dál. Aby se dál zabíjelo a aby se dál týrali zvířata. Řikám si, jak se v budoucnu na tyhle lidi budou asi ostatní dívat. Je jasný, že veganství jednou bude muset plošně přijít, protože se nám hroutí příroda, životní prostředí a zas za 5 dvanáct se bude plašit, jak zamezit totálnímu kolapsu. I když to řešení už dávno víme. Protože člověk, který se stravuje čistě veganskou stravou produkuje 2x méně CO2, spotřebuje 11x méně ropy, 13x méně vody a 18x méně zemědělské plochy.


Nechápu lidi, který se hrdě staví proti planetě, kde žijou. Nechápu lidi, který se staví za násilí na živých bytostech a nabádaj ostatní, ať v tom jedou s nima. Nechápu lidi, který místo bolesti nad denníma kuřátkama naházenejma do drtičky, kde je rozsekaj za živa, cejtěj touhu to ještě víc podpořit. Zajímalo by mě, jestli si uvědomujou na jaký straně vlastně stojí? Že je to strana, která používá mučící nástroje a krade zvířatům svobodu a nárok na život podle jejich přirozenosti.Tzv. Hospodářský zvířata jsou degradovaný na tu nejnižší možnou pozici v rámci tolerance k druhým. Je nejvyšší čas to změnit.


0 zobrazení

CHCI ODEBÍRAT NOVINKY

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

NEJAKTUÁLNĚJŠÍ INFORMACE TAKÉ NAJDETE NA NAŠICH SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH:

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

PODPORA

POKUD SE VÁM LÍBÍ CO DĚLÁME A CHCETE NÁS PODPOŘIT, MŮŽETE TAK UČINIT NA: 

TRANSPARENTNÍM ÚČTU:

děkujeme 🖤